Ogórki małosolne- jak je zrobić żeby były idealne?

Ogórki małosolne w moim domu robi się praktycznie co kilka dni. Nie zdążą się zakisić na dobre a już ich nie ma. Najlepsze są takie na trzeci dzień. Chrupiące, lekko czosnkowe i z dużą ilością kopru. Jeśli chcecie aby ogórki zaczęły kisić się wcześniej należy zalać je ciepłą wodą, jeżeli mają kisić się powoli- zimną wodą. 

 Składniki:
 1,5 kg ogórków (najlepsze te mniejsze jasne sztuki)
4 ząbki czosnku
10 gałązek kopru najlepiej z kwiatami
4 liście chrzanowe lub 1 korzeń chrzanu
1 litr wody
1 łyżka soli
Przygotowanie:
Ogórki umyć. Na dno naczynia szklanego lub z kamionki ułożyć połowę kopru, połowę czosnku i połowę chrzanu. Ogórki ułożyć i na wierzch położyć resztę kopru, czosnku i chrzanu. 
W wodzie dokładnie rozmieszać sól i zalać przygotowane ogórki. Woda powinna pokrywać całe ogórki. Słoik zakręcić, postawić na blacie na 2- 3 dni w zależności od temperatury.

 

 

Udostępnij na FB - Obserwuj na IG- Wydrukuj!

6 komentarzy

 • Kuleczka

  Witam,

  Czy ogórki muszą być po prostu zakręcone mocno czy chodzi o takie szczelne zamknięcie jak się robi np w zmywarce?

 • Natalia

  Czy ogórki mają stać w ciemnym i zimnym miejscu? Moje pierwsze w tym roku nie wyszły. Woda się zakisila a ogórki spleśniały. Czy to wina przechowywania?

  • Monika Molecka

   Ogórki w zakręconym słoiku lub naczyniu należy postawić na blacie w temperaturze pokojowej. Może to wina ogórków bo te pierwsze nie są najlepszej jakości.

  • Krystyna

   Witam. Czy koniecznie musi być woda źródlana a nie z kranu? Ciekawa jestem dlaczego? Dziękuję i pozdrawiam z Argentyny ? Stąd oglądam Pani filmiki

 • Patrycja

  Czy chrzan jest konieczny? Nie mogę go nigdzie kupić. Albo może dopuszczalne jest dać ten ze słoika?