Wianuszki pomarańczowe

Uwielbiam gniazdka a te są cudownie pomarańczowe. Przepis pochodzi z książki Cukiernia Lidla i jeszcze nie raz do niej wrócę.

Składniki:

sok i skórka z jednej pomarańczy
sok pomarańczowy z kartonika
180g mąki tortowej
100g masła
4 jajka
olej do smażenia
sól
120 cukru pudru
40 ml soku pomarańczowego z kartonika
skórka z połowy pomarańczy
Z pomarańczy ocieramy skórkę i wyciskamy z niej sok. Dodajemy soku pomarańczowego z kartonika tak by uzyskać 220 ml. Sok, masło 1/2 skórki pomarańczy i szczyptę soli zagotowujemy w rondlu. Następnie dodajemy mąkę i energicznie mieszamy. Ciasto studzimy i dodajemy stopniowo jajka mieszając cały czas. 
Z papieru do pieczenia wykrawamy kwadraty około 10 na 10 cm i szprycujemy na nie wianuszki z ciasta. Można też robić inne kształty jak ktoś ma ochotę. Do garnka (20 cm średnicy) wlewamy litr oleju i podgrzewamy go do około 160 stopni. Wrzucamy nasze wianuszki razem z papierem i smażymy na złoto z obu stron. Papier po chwili smażenia można wyjąć. Usmażone wianuszki wykładamy na ręczniki papierowe by nadmiar tłuszczu odsączyć.
 
 
 Następnie robimy lukier z cukru pudru, soku i skórki pomarańczowej. Potem obtaczamy w nim nasze wianuszki. Całość wyszła bardzo pomarańczowa dlatego można zrobić zwykły lukier z wody i cukru pudru albo zjeść je bez lukru bo są również pyszne w tej postaci.
 
 
Smacznego!!!
Udostępnij na FB - Obserwuj na IG- Wydrukuj!